Nataniel Maibach

Nataniel to wspaniały 5-latek, który tak jak inne dzieci chce cieszyć się dzieciństwem. Niestety, nierozpoznana jeszcze choroba sprawia, że boryka się z licznymi trudnościami.

Nataniel urodził w 39. tygodniu ciąży jako zdrowe dziecko. Przez pierwsze 2 lata rozwijał się prawidłowo. Później zaczęły się problemy z chodzeniem, coraz częściej się potykał, jego chód stał się niestabilny. Pojawiły się zaburzenia równowagi i chód na palcach. 

Obecnie Nataniel ma problem przejść dłuższą trasę, ponieważ brakuje mu sił. Bolą go plecy i nogi. Pojawiły się też problemy z mową. W listopadzie 2022 roku został skierowany na badania na oddział neurologiczny w Opolu. Ale rezonans magnetyczny głowy nic nie wykazał.

Wykonano także badanie EEG, które wyszło w granicach normy. Ostatecznie stwierdzono obustronny stopotrząs, odruch Babińskiego, wzmożone napięcie w kończynach dolnych i podejrzenie paraparezy spastycznej. Natanielkowi doskwierają też zaburzenia integracji sensorycznej… 

Od roku uczęszczamy na rehabilitację ruchową. Chodzimy również do logopedy, psychologa i pedagoga. Niestety z miesiąca na miesiąc chód Nataniela się pogarsza, występuje koślawość stóp, płaskostopie, ma problemy ze wstawaniem z łóżka, z chodzeniem po schodach… To wszystko przy ciągle rosnącym bólu.

Mimo tych wszystkich problemów Nataniel, jest bardzo radosnym i wrażliwym chłopcem. Jako rodzice chcielibyśmy mu zapewnić dostęp do najlepszego leczenia i pomóc mu zawalczyć o zdrowie i przyszłość!

To wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego chcielibyśmy prosić o pomoc finansową na wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją naszego synka tak, aby mógł lepiej funkcjonować w przyszłości.

Serdecznie prosimy Was o wsparcie i dziękujemy za każdą pomoc!

Mama Nataniela

Jeśli chcesz dokonać wpłaty przelewem tradycyjnym:

Fundacja Drobne Gesty

Tytułem: darowizna Nataniel Maibach

Numer rachunku: 98 1140 2004 0000 3502 8359 9291 (mBank)

Numer IBAN: PL98 1140 2004 0000 3502 8359 9291

Numer BIC (SWIFT): BREXPLPWMBK

Skip to content