Dorota Zielińska

Pamiętam czas sprzed choroby jako bardzo szczęśliwy, a przede wszystkim aktywny. Moje dzieci miały wtedy zwariowaną mamę – uśmiechniętą, pełną pomysłów, sił, energii do zabawy i wsparcia w każdym momencie, gdy tego potrzebowały. Pracowałam na pełny etat i czułam się w tym świecie, jak w swoim żywiole. 

W jednym momencie choroba odebrała mi całe moje dotychczasowe życie… Na początku zdiagnozowano u mnie atak tężyczki – moja twarz i ręce były powykręcane, a ja tonęłam w przerażeniu. Doszło do silnej zakrzepicy żylnej…Kolejne diagnozy wykazały problemy z sercem, z poruszaniem się, boreliozę. Czułam, jak opadam z sił… Choroba Bechterewa (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) to przewlekły i postępujący proces zapalny, który może doprowadzić do ciężkiej niepełnosprawności, a jak wynika z badań naukowych średni wiek nieleczonych pacjentów z ZZSK wyniósł 46 lat!

Tak bardzo się boję o przyszłość moich dzieci, o to ile jeszcze będę w stanie dla nich zrobić, jak długo towarzyszyć. Wiem, że bez intensywnej rehabilitacji nie mam szans na przywrócenie sprawności. Jednocześnie bez leczenia biologicznego, mój stan gwałtownie będzie się pogarszał. Leczenie te jest refundowane, ale dla osób, których choroba jest już na bardziej zaawansowanym etapie. A ja przecież nie mogę czekać aż będę zupełnie leżąca, chcę walczyć póki mogę!

Dlatego błagamy Was o wsparcie. Ogromnie dziękujemy za każdą pomoc!

Dorota wraz z dziećmi i mężem 

Jeśli chcesz dokonać wpłaty przelewem tradycyjnym:

Fundacja Drobne Gesty

Tytułem: darowizna Dorota Zielińska

Numer rachunku: 98 1140 2004 0000 3502 8359 9291 (mBank)

Numer IBAN: PL98 1140 2004 0000 3502 8359 9291

Numer BIC (SWIFT): BREXPLPWMBK

Skip to content