Ania Marciniak

Anulka przyszła na świat z rzadką wadą genetyczną o nazwie achondroplazja (niskorosłość). To nie oznacza jedynie bycia niskim — jej choroba niesie ze sobą wiele konsekwencji. Pomimo tego, Ania jest odważna, uśmiechnięta i kochająca życie! Potrzebuje Twojej pomocy, by zyskać zdrowie!

Jej rączki i nóżki są dużo krótsze niż u innych dzieci, nie są proporcjonalne. Póki co nie poddaje się i walczy każdego dnia z przeciwnościami losu. Jest pogodną dziewczynką, która cierpliwie znosi wszystkie ćwiczenia w ośrodku rehabilitacyjnym i w domu.

Ćwiczy, aby mogła prawidłowo funkcjonować i radzić sobie w codziennych czynnościach. Co jednak najważniejsze ćwiczy, aby przygotować się do największego wyzwania, jakim jest operacja prostowania i wydłużania kończyn. Anna jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych, m.in. ortopedycznej, neurologicznej, neurochirurgicznej, laryngologicznej, genetycznej, kardiologicznej oraz neurologopedycznej.

Córka została zakwalifikowana do operacji, co już jest pierwszym, małym sukcesem w drodze do celu. Taka operacja składa się z kilku etapów i jest bardzo kosztowna. W I etapie wydłużania kończyn dolnych, opiewających łącznie na kwotę 539 419,58 zł (w tym 275 824,58 zł – kości udowe i 263 595,00 zł – kości piszczelowe). Kwota jest wysoka i nieosiągalna!

Lekarze, rekomendując operację, zaznaczyli, że nie chodzi jedynie o wydłużenie kości kończyn, lecz głównie ich wyprostowanie. W przeciwnym razie mogłaby nastąpić konieczność poruszania się na wózku inwalidzkim w wieku dorosłym. Wobec tego planowana operacja to nie tylko szansa na większą samodzielność i przezwyciężenie barier architektonicznych, ale również walka o życie i zdrowie!

Jeśli chcesz dokonać wpłaty przelewem tradycyjnym:

Fundacja Drobne Gesty

Tytułem: darowizna Anna Marciniak

Numer rachunku: 98 1140 2004 0000 3502 8359 9291 (mBank)

Numer IBAN: PL98 1140 2004 0000 3502 8359 9291

Numer BIC (SWIFT): BREXPLPWMBK

Skip to content