Alicja Burzyńska

Alicja urodziła się w 29 tygodniu ciąży, ważyła jedynie 1330 g, była jak mała Calineczka. Po narodzinach zamiast wielkiego święta rodzinnego, wszyscy najbliżsi wyczekiwali wiadomości z oddziału… W szpitalu była półtorej miesiąca, zmagała się z częstymi bezdechami, pierwsze tygodnie swojego życia spędziła w inkubatorze, jednak nic nie wskazywało jak wielkie piętno wywołało przedwczesne przyjście na świat… Początkowo rozpoznano u niej wzmożone napięcie mięśniowe, a Ala rozpoczęła intensywną i ciężką rehabilitację.

Po wielu konsultacjach lekarskich, neurologicznych, neonatologicznych i pediatrycznych, ortopedycznych, wykonano podstawowe badania genetyczne. Diagnoza to MPD, czyli Mózgowe Porażenie Dziecięce, hemiplegia prawostronna.

Ala niedługo skończy 5 lat, jej umiejętności psychoruchowe pojawiają się z dużym opóźnieniem dlatego korzysta z zajęć wczesnego wspomagania rozwoju, cały czas uczęszcza na specjalistyczną rehabilitację i integrację sensoryczną, wyjeżdża na intensywne turnusy klika razy w roku. Jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, ortopedy, logopedy, neurologopedy, osteopaty. Alicja pomimo tego, że jest bardzo kontaktowa i uwielbia poznawać świat – nie mówi… korzysta z Mówika, alternatywnej form komunikacji.

Większość kosztów intensywnej rehabilitacji i walki o sprawność córeczki spoczywa na rodzicach. Dzięki wsparciu darczyńców mogą zapewnić jej najlepszą opiekę, zakupić specjalistyczny sprzęt: kortezy, pionizator, sprzęt rehabilitacyjny.

Niestety z wiekiem pojawiają się kolejne komplikacje i coraz większy problem z podwichnięciem bioderek. Oczekujemy na najbliższe konsultacje ortopedyczne, które wskażą dalszy plan leczenia, jednak wizja operacji jest druzgocąca. A jej cena jest kolosalna…

„Moi rodzice cały czas martwią się i trzymają za mnie kciuki, a ja małymi krokami idę do przodu. Wszyscy smucili się, że nie będę raczkować, a ja dzięki rehabilitacji i ćwiczeniom w domu dałam sobie radę. Cel naszej rodziny jest jeden, żebym nauczyła się samodzielności. Wierzymy, że się uda. Aby jednak to się mogło spełnić potrzebujemy środków na leczenie. Całą resztę zrobię sama!”

Robimy, co w naszej mocy, by zapewnić naszej Ali profesjonalną opiekę, najlepszych specjalistów. Jednak mijają miesiące, a wydatki się zwiększają. Naszym jedynym celem jest samodzielność córeczki, tym bardziej, że widzimy jak dzielnie walczy na każdych zajęciach, tak jakby chciała nam przekazać, że zrobi wszystko aby spełnić nasze wspólne marzenie. Tym bardziej nie chcemy jej zawieźć i prosimy Was o dalsze wsparcie naszej córeczki. Ogromnie dziękujemy za każdą najmniejszą wpłatę i udostępnienie.

Ala z rodzicami 

Jeśli chcesz dokonać wpłaty przelewem tradycyjnym:

Fundacja Drobne Gesty

Tytułem: darowizna Alicja Burzyńska

Numer rachunku: 98 1140 2004 0000 3502 8359 9291 (mBank)

Numer IBAN: PL98 1140 2004 0000 3502 8359 9291

Numer BIC (SWIFT): BREXPLPWMBK

Skip to content