Alicja Darowska

Alicja urodziła się w 34. tygodniu. Ma urocze wielkie oczy, blond włosy, przepiękny uśmiechach, ale niestety cierpi na cytomegalie, padaczkę, wzmożone napięcie mięśniowe oraz problemy ze wzrokiem i słuchem. Pierwsze trzy tygodnie życia spędziła w szpitalu. Gdy wróciłyśmy do domu nasz czas wypełniła nieustanna rehabilitacja. Ćwiczę z nią sama codziennie w domu, mamy również prywatne wizyty rehabilitantów, którym bardzo wiele zawdzięczamy. Niestety, Alicja wymaga nieustannego, ciężkiego i przede wszystkim kosztownego wsparcia na wielu płaszczyznach.

Moja córeczka ma już trzy latka i nie siedzi samodzielnie, potrzebuje dodatkowego sprzętu rehabilitacyjnego: ortez, pionizatora, siedziska, a także pomocy rehabilitantów. Codziennie daje z siebie wszystko, dzielnie ćwiczy, a ja staram się z całych sił, aby choć trochę mogła funkcjonować jak inne dzieci w jej wieku. Jednak Ala rośnie, ma coraz większe potrzeby, sprzęty rehabilitacyjne muszą być dostosowane do stopnia jej wzrostu, koszty są ogromne, niestety nieosiągalne dla mamy samotnie wychowującej niepełnosprawne dziecko.

Oprócz tak licznych problemów, po wielu wizytach lekarskich, otrzymałam kolejną druzgocącą wiadomość. Neurolog mojej córeczki podejrzewa, że za ciężki stan zdrowia może odpowiadać choroba genetyczna. Niestety zaleciła przeprowadzenie badań genetycznych, które nie są refundowane, a koszty ich są ogromne. Chciałabym, aby moja córeczka miała szansę na sprawność i samodzielność w życiu dorosłym. Dlatego ogromnie proszę wszystkich o wsparcie, bez którego nie mam szans zapewnić jej odpowiedniego leczenia.


Dziękujemy za każdy gest wsparcia!

Ala z mamą

Jeśli chcesz dokonać wpłaty przelewem tradycyjnym:

Fundacja Drobne Gesty

Tytułem: darowizna Alicja Darowska

Numer rachunku: 98 1140 2004 0000 3502 8359 9291 (mBank)

Numer IBAN: PL98 1140 2004 0000 3502 8359 9291

Numer BIC (SWIFT): BREXPLPWMBK

Skip to content